UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

RODO

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach informuje, że:

1.    Administratorem danych osobowych Czytelnika jest Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach, pl. Fr. Kulczyckiego 1
2.    Biblioteka wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Pana Waldemara Tarkowskiego, z którym można skontaktować się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 601 492 258
3.    Dane osobowe będą przetwarzane w celu:
    a) realizacji zadań wynikających z statutu Biblioteki zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A, b, c, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.
    b) zapewnienia możliwości korzystania z zasobów Biblioteki, dochodzenia lub zabezpieczenia przez Bibliotekę swoich roszczeń oraz wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Bibliotece na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
4.    Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do wykonania umowy lub świadczenia usługi. Okres przetwarzania może zostać każdorazowo przedłużony o okres przedawnienia roszczeń, jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami przez Bibliotekę. Po tym okresie Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane jedynie w zakresie w zakresie i przez okres wynikający z przepisów prawa.
5.    Dane przetwarzane w oparciu o wyrażoną zgodę będą przetwarzane do czasu jej wycofania, jednak nie dłużej niż przez czas niezbędny do wykonania umowy lub świadczenia usługi.
6.    Pani/Pana dane nie będą przekazywane do Państwa trzeciego.
7.    Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (możliwość istnieje, jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych).
8.    Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
9.    Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:
    a) dostawcy systemów informatycznych
    b) operatorzy pocztowi i kurierzy
    c) banki w zakresie realizacji płatności
    d) podmioty świadczące na rzecz Biblioteki usługi niezbędne do wykonania umowy lub świadczenia usługi
    e)  podmioty świadczące na rzecz Biblioteki usługi dochodzenia roszczeń
    f) organy uprawnione na podstawie przepisów prawa
10.    Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.
11.    Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymagane przez Bibliotekę w celu zawarcia i wykonania umowy świadczenia usługi, z wyjątkiem danych osobowych fakultatywnych, których podanie jest dobrowolne. Konsekwencją nie podania przez Panią/Pana danych osobowych wymaganych przez Bibliotekę jest brak możliwości zawarcia i wykonania umowy lub świadczenia usługi.
12.    Rodzaj danych osobowych, jakie Biblioteka może przetwarzać:
    Imię i nazwisko.
    Imię ojca.
    Pesel.
    Adres zamieszkania.
    Nr telefonu.
    Adres e-mail.
    Nr karty bibliotecznej.
    Informacja dotycząca aktywności zawodowej.