UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dyskusyjny Klub Książki

Pierwsze spotkanie w 2015 roku rozpoczęłyśmy odsłuchaniem audycji radiowej o działalności naszego DKK. Poniżej podaję jak można ją odnaleźć.

1.    www.radiokrakow.pl

2.    W wyszukiwarkę po prawej stronie [pasek z lupą] wpisujemy:
pejzaże regionalne” i naciskamy klawisz Enter

3.    Po lewej stronie zobaczymy 1 wynik
Pejzaże regionalne
W magazynie prezentowane są problemy małych miast i wsi, mało znane zabytki Małopolski i miejsca godne obejrzenia. Moi goście, co prawda, rzadko goszczą na pierwszych stronach gazet, ale na...
czytaj ≫
i naciskamy Enter

4.    Z listy audycji wybieramy taki tytuł:
Audycja z dn. 28.12.2014 r.

5.    Na stronie są cztery audycje.  Szukamy na stronie audycji  opisanej tak:
Od 6 lat ich pasją jest czytanie. Grupa 15. pań z Krzeszowic tworzy działający przy tamtejszej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki. Co czytają, jak dyskutują później o poznanych utworach?
 Posłuchaj kustosz BARBARY GRABOWSKIEJ, liderki DKK.

Jako pierwszą omówiłyśmy powieść Barbary Kosmowskiej „Ukrainka”. Książka smutna, zawierająca ponadczasowe przesłania. Każda z nas miała gotową opowieść „z życia” o emigracji zarobkowej. Nie podobał się nam obraz Polaków mających kontakt z tytułową Ukrainką, ale po burzliwej dyskusji doszłyśmy do wniosku, że to celowy zabieg autorki. Taki literacki protest przeciwko dyskryminacji pracujących na obczyźnie. Zakończenie szokuje i wydaje się nieprawdopodobne, ale… czy aby na pewno?
„Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego” napisana przez Judytę Syrek,to ukłon w stronę naszej koleżanki Marysi, rodowitej Żywczanki, która osobiście znała większość bohaterów opisanych na kartach tej książki. Z zapartym tchem słuchaliśmy jej opowieści o tamtych czasach i ludziach z którymi zetknął ją los. Biografia Ojca Badeniego na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
dkk2015