UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ACADEMICA w Bibliotece

academica

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi Biblioteki, dostarczanej przez Bibliotekę Narodową.

ACADEMICA jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną oferującą dostęp do kilkuset tysięcy publikacji naukowych.
Oferuje możliwość korzystania z zasobów domeny publicznej, jak i zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego. Pozwala dokonać samodzielnej rezerwacji interesujących książek na dogodny termin i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu stanowisku, zlokalizowanym w Czytelni Biblioteki.

By skorzystać z narzędzia, należy:

- posiadać ważną kartę biblioteczną,
- zaakceptować regulamin użytkownika.

1. Zgłoś się do Biblioteki (Pl. Fr. Kulczyckiego 1) po login i hasło.
2. Po zalogowaniu na specjalnie wyznaczonym stanowisku w czytelni otrzymasz dostęp do wszystkich publikacji w ACADEMICA i metadanych oraz pełnej funkcjonalności.

Publikacje chronione prawem autorskim można czytać w czasie, który użytkownik sobie zarezerwował na dedykowanym stanowisku.

Na stanowisku, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

ACADEMICA oferuje w swych zasobach: podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań publikacji dla naukowców, studentów, badaczy, historyków i innych zainteresowanych.

Więcej o projekcie ACADEMICA:
o-academice

 

 

 

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w zakładce Najczęściej zadawane pytania.

Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie Academica, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji.

Zapraszamy