UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Narodowe Czytanie podsumowanie

trylogii czytanie   Dnia 6 września 2014 r. odbyła się w całym kraju III edycja akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Jej  podstawowym celem  jest popularyzacja czytania, zwrócenie uwagi na bogactwo rodzimej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę.

   Nasza biblioteka włączyła się aktywnie w tę piękną i cenną inicjatywę. „Narodowe Czytanie Trylogii” rozpoczęliśmy o godz. 9.oo projekcją filmu „Ogniem i mieczem” w reżyserii  Jerzego Hoffmana.

    W przerwie filmu przystąpiliśmy do czytania starannie wybranych fragmentów „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”. 
   Rozpoczęła  Dyrektor  biblioteki  Danuta Hubisz-Rudel, a po niej kolejno czytały zgromadzone w czytelni osoby: Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wacław Gregorczyk, Radna Helena Latawiec, przedstawiciele Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekarze i czytelnicy. Piękna, słoneczna pogoda skłoniła nas do pójścia w plener, kontynuowaliśmy czytanie przy krzeszowickiej fontannie. Wspaniała, smakowita, okraszona humorem i wzruszająca  proza Henryka Sienkiewicza, przeniosła nas w odległe czasy. Na nowo przeżywaliśmy przygody bohaterów ich radości,  rozterki, smutki.

    Przez cały czas trwania naszej sobotniej akcji można było w bibliotece opieczętować własne egzemplarze „Trylogii” pamiątkową pieczęcią przysłaną z Kancelarii Prezydenta RP. Była też możliwość nabycia książek w atrakcyjnej cenie i pięknej oprawie.

    Sobotnia Impreza spotkała się ze sporym  zainteresowaniem. Zarówno proza H. Sienkiewicza jak i adaptacje filmowe nieodmiennie przyciągają uwagę, sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie.  Czytelnicy odwiedzający tego dnia bibliotekę , chociaż na chwilę przystawali, słuchali fragmentów prozy,  oglądali znajome plenery filmowe i słuchali pięknej muzyki.

    Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.